ניקוי יבש

המחלקה של חדשנות ופיתוח של הלגונה, הפיק דוח מלא השוואת צריכת אנרגיה, מים, ממיסים, סבונים, בין מערכת הלגונה החדשה לבין הדור האחרון של מסורתי מכונת ניקוי יבש. דו ח זה מרמז כי הלגונה בכ-40% יעיל יותר, מבחינה אנרגטית, חוץ מזה לא תיצור כל שאריות. ברור מלבד באיכות מעולה של לשטוף המספק הלגונה. הצריכה לפי משקל, הבגדים שטופלו יבש perchloroethylene מערכת הלגונה שטיפת מים מים 19,2 לליטר 15.4 לליטר 0.69 חשמל מכונת קוט ש 0.29 קוט ש דטרגנטים 4-8 מ ל 20 מ ל 15 perchloroethylene 60 גרם גורל perchloroethylene יבש פליטת מערכת הלגונה מכונת כביסה מים מים ביוב ביוב ציבורית החשמל הציבורית אווירה כמו T אווירה כמו זיקוק T דטרגנטים קרנות ביוב ציבורית perchloroethylene זיקוק 2 פנה אל האווירה הבגדים קרקע (דליפות) קרנות מים ניתח (כל הנתונים על פי המחקר consumptions הם לכל קילו של בגדים מטופלים): מים: לשטוף עם מכונת יבש דורש 19.2 ליטרים של מים בזמן זה רק לבלות 15.4 ליטר עם מערכת הלגונה. וכך אנו רואים אנו מבלים יותר מים עם ניקוי יבש עם מערכת הלגונה, אשר במפורש לשטוף במים. כלומר, נפח המים הנדרש המכונה יבש רק כדי להתקרר גדול בהרבה הצורך של מערכת הלגונה תהליך הניקוי כולו. חשמל: עם עלות החשמל העובר דבר דומה עם ההוצאות של מים. בעת שטיפת קילו בגדים עם מכונת כי perchloroethylene שימושים עלינו של 0.69 קוט ש.

עם לגונה מים לשטוף המערכת אנו משתמשים רק 0.29 קוט ש. זאת משום תהליכים אשר צריך מודל של נקי פונות זו אל זו. כאשר שטף במים אנו לשמור את הוצאות האנרגיה els המעורבים זיקוק כל precloroetileno המשמשים בתהליך, גם, עם מערכת הלגונה שלא לחמם המים, מאז שטף ב- 30 מעלות. גם אנו לשמור החשמל שצורכת את הבגדים יבש עד יבש, מאז הלגונה מסתובב ללא חום (זכור כי לבזבז חשמל מופעלת אם יש להשיג את הטמפרטורה). חומרי ניקוי: קורה כאן אחרת. לשטוף במערכת המים משתמש כמעט כפול כי חומרי ניקוי יבש מסורתי.

4 עד 8 גרם לעומת ml 15-20 כביסה במים. ההסבר הוא ברור: העובדה כי אין להשתמש perchloroethylene מאלץ אותנו להשתמש יותר כמות סבון. סבון, אך בניגוד perchloroethylene, מתכלה, ולכן מפצה על הוצאות כלכליות בעלות אקולוגית קטנה בהשוואה עם המערכת של יבש. PERCHLOROETHYLENE: זהו אחד ההבדלים הגדולים בין מערכות כביסה. תהליך ניקוי יבש משתמש 60 גרם של perchloroethylene לכל קילו של בגדים לטפל בעוד כביסה במים הלגונה המערכת אינו משתמש זה ולא כל אחרים כימיקל מזיק כל כך לסביבה ולאנשים. חומר זה הוא יקר בכל המובנים, אקולוגי וכלכלי. יתר על כן זה כלולים ברשימה של חומרים מסוכנים מאז 1992. () מלבד האנרגיה ואת העלות הכלכלית המשתמע, אנו חייבים גם לנתח את העלות אקולוגי היוותה שני דגמים של כביסה. דרך טובה לעשות זאת היא לראות את גורלם של פליטות, כיצד הם משפיעים על פני כדור הארץ: מים: גורלו של המים שני תהליכים הוא זהה. לאחר תהליך הכביסה, מים מוטים אל הביוב הציבורי. ההבדל הוא בכמויות אשר מפונה, כפי שראינו בפרק על עלויות האנרגיה. חשמל: כאן אותו דבר. בשני המקרים פסולת שנוצרו על-ידי שימוש החשמל הוא חום (מיזוג טמפרטורת גידול) והוא גורלו של חום זה האווירה. חומרי ניקוי: כאן כבר מתחילים את ההבדלים. בעוד שאר ניקוי יבש דטרגנטים קרנות ייעודיות של זיקוק (אשר מגדילה את העלות אקולוגי וכלכלי של התהליך), עם מערכת הלגונה, דטרגנטים יהיה ליד המים על-ידי מערכת ביוב ציבורית בגלל טבע מתכלה של אלה שלה רעילות סביבתיים null. PERCHLOROETHYLENE: כאן אנחנו רק לנתח יבש שטף ב מאז לשטוף במים הלגונה לא בשימוש perchloroethylene. כפי שאמרנו לפני זה הוא חומר כלולים ברשימה של חומרים מסוכנים. הוא רעיל על-ידי שאיפה, בליעה, איש קשר. תיוג עבור אחסון ותעבורה seun תקנון מסוכנים לוקח מספר 6. 1 (חומר רעיל חייב להיות מבודד מצרכי מזון ואובייקטים המיועדות לצריכה). ניקוי יבש יוצר כמה מאוד מזהמים פסולת שאמורים להיות ממוחזרים. יש אירופה הוראה, 1999/13/EC אשר מחליף לספרד דרך 117/2003 המלכותי של הצו. ביצוע צו מלכותי זה תלוי CCAA המגישה אותו manero מאוד אחידה. גורלו של פליטות אבל הם לא רק הכספים של זיקוק, מאז בשל הרעילות של חומר זה גם contaminates כדי אלגהרו (alghero) אשר משתמש בתהליך זיקוק, אשר מפונה על ידי ביוב ציבורית. חומר זה גם מייצר כמה גזים אשר נפלטים שאתקלח לאטמוספירה, גם לפגוע אנשים עובדים בסביבה. גם הבגדים הם ספוג עם גזים אלה. לבסוף, ו במידה פחותה, הדלפות שייתכן המכונות לבצע הקרקע גם יעד פופולרי פחות פליטות perchloroethylene. זיכיונות של הלגונה dry-cleaners הקש שיגרה

Trackback

no comment untill now

Sorry, comments closed.